تولید فنر, فنر کششی, فنر ها

تولید فنر کششی | معرفی فنر کششی و موارد کاربرد آن

تولید فنر کششی

تولید فنر کششی ، معرفی فنر کششی و موارد کاربرد آن

فنر کششی از انواع فنرهای صنعتی می باشد. و با کارایی و ویژگی هایی که دارد. در موارد زیادی به کار گرفته می شود. نمونه های مختلفی از این نوع فنر وجود دارد. و با توجه به کاربرد مورد نظر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از این نوع فنر به گذشته های دور بر می گردد. برای نمونه می توان به استفاده از آن در درب خانه ها در گذشته اشاره نمود. این فنر از لحاظ شکل ظاهری دارای حلقه هایی است. که به حالت چسبیده و بدون فاصله از هم قرار گرفته اند.

در دو سر این فنرها یک حلقه به صورت قلاب وجود دارد. که به اجزای دیگر در قطعات مورد استفاده، متصل می گردد. وقتی که فنر کششی در قطعات به کار رفته کشیده می شود. انرژی مکانیکی در آن ذخیره می گردد. و پس از رها شدن انرژی ذخیره شده آزاد می شود.

تولید فنر کششی در تهران

به این صورت فنر کششی وظیفه خود را برای انتقال انرژی انجام می دهد. هر چه میزان چسبندگی و اتصال حلقه ها به یکدیگر بیشتر باشد. کارایی و میزان انرژی آزاد شده آن نیز بیشتر خواهد بود.

این فنرها، طول عمر و دوام خوبی دارند. و به جز قلاب های دو سر آن که بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. به ندرت دچار خرابی و آسیب می گردند. در صنعت تولید فنر، انواع مختلفی از این فنرها برای مصارف صنعتی و غیره تولید می شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع و کاربردهای مختلف فنرهای کششی بیشتر آشنا شویم.

 

کاربردهای فنر کششی

فنر کششی در صنایع مختلف و همچنین در زندگی روزمره ما انسان ها بسیار پرکاربرد است. در ادامه به برخی از رایج ترین و مهم ترین موارد استفاده از این نوع فنر اشاره می کنیم:

۱. استفاده از فنرهای کششی در صنعت خودرو سازی

استفاده از فنرهای کششی در قسمت کاربراتور و برف پاک کن خودرو از مهم ترین موارد استفاده از آن در صنعت خودرو سازی است. علاوه بر آن استفاده از این فنر در سایر بخش های خارجی و داخلی خودرو نیز کاربرد دارد.

 

۲. کاربرد فنرهای کششی در درب های گاراژ

از آن جایی که درب های بزرگ گاراژها عموماً سنگین هستند. و به سختی باز و بسته می شوند. به کمک فنرهای کششی می توان درب ها را با سهولت بیشتری باز و بسته کرد.

 

۳. اسباب بازی‌ها

در اسباب بازی های مختلفی از این نوع فنر استفاده های فراوانی صورت می گیرد. فنرهای کششی به کار رفته در اسباب بازی ها در سایزهای هر چند کوچک می توانند کارهایی مانند عمل پرتاب را انجام دهند.

 

۴. تشک ترامپولین

با استفاده از فنرهای کششی می توان خاصیت انعطاف و میزان پرش را در تشک ترامپولین افزایش داد.

 

۵. ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی

فنرهای کششی در ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی متعددی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

۶. ابزار و تجهیزات پزشکی

در مکانیسم بسیاری از تجهیزات و ابزار پزشکی، استفاده از فنرهای کششی رایج است. چراغ های اتاق عمل، دستگاه های کاردرمانی و اپتومتری نمونه هایی از مواردی هستند. که در ساختار آن ها از فنر کششی استفاده شده است.

تولید فنر کششی

البته استفاده از فنرهای کششی به این موارد محدود نمی شود.

در بسیاری از قطعات صنعتی دیگر نیز از این نوع فنر پرکاربرد استفاده می شود؛ مانند:

  • ماشین آلات و تجهیزات صنعت نساجی
  • لوازم خانگی
  • ساخت قطعات و تجهیزات مهندسی پزشکی

انواع فنر کششی

طراحی و ساخت فنر کششی با توجه به کاربرد مورد نظر در شکل ها و اندازه های گوناگونی صورت می گیرد.

به طور کلی فنرهای کششی را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • فنرهای کششی قلاب دار
  • فنرهای کششی شاخکی
  • فنرهای کششی کله قندی

فنرهای کششی ورزشی از دیگر انواع فنرهای کششی می باشد. فنرهای کششی ورزشی نوعی فنرهای تقویتی است. و از جمله پرکاربردترین تجهیزات ورزشی مورد نیاز در ورزش بدنسازی به شمار می آید.

استفاده از این نوع فنر با قابلیت هایی نظیر اشغال فضای کم و استفاده از آن بدون نیاز به مکان مخصوص فواید زیادی برای بدن دارد. افزایش استقامت و قدرت تعادل، تقویت عضلات و بافت های بدن و کمک به سیستم قلب و عروق بدن از جمله فواید استفاده از این نوع فنر برای ورزشکاران و علاقمندان می باشد.

تولید فنر کششی

فنرهای کششی ورزشی انواع مختلفی دارند که در زیر به آن اشاره می کنیم:

فنر بدنسازی قفسه سینه.

فنر کششی دراز نشست.

فنر سه کاره کششی( مربوط به فنر شکم، سینه و مچ).

قلاب ها و حلقه های موجود در سر فنرهای کششی با توجه به کاربردهای خاصی که دارند. در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. حلقه‌های انتهایی این فنرها از لحاظ ظاهری و هندسی‌، طوری طراحی و تولید می شوند. که بتوانند تنش ها و ارتعاشات زیادی را که به علت خمیدگی ایجاد می شود را تحمل کنند.

از انواع این حلقه ها می توان به حلقه متقاطع‌، ماشینی، زاویه دار، حلقه D شکل‌ و… اشاره کرد.

 

عملکرد فنر کششی

فنر کششی، عملکردی مانند کش دارد و از جمله فنرهای تقویتی به حساب می آید. این فنر، برای اعمال نیروی کششی طراحی و تولید شده است. زمانی که این فنر از دو طرف کشیده می شود، طول آن بلندتر می شود. و با اعمال نیروهای مخالف، به حالت اولیه خود باز می گردد.

این فنرها، با مکانیسم به ظاهر ساده ای که دارند. در بخش های متفاوت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این فنرها در ابعاد و شکل های مختلف، زیر نظر استانداردهای خاصی طراحی و تولید می شوند. کیفیت این محصولات با توجه به کارایی و موارد کاربرد آن متفاوت می باشد.

کارکرد و عملکرد فنر کششی به این صورت است که حلقه یا قلاب موجود در دو سر آن در مکان مورد استفاده به قطعه مد نظر متصل می گردد. زمانی که فنر در حالت کشیده شدن قرار می گیرد. حلقه های آن از هم جدا شده و بین آن ها فاصله می افتد. پس از اعمال نیروی کششی از دو طرف، فنر نیروی ذخیره شده را رها و در جهت عکس عمل کرده. و به حالت اولیه خود بر می گردد. در این حالت دو قطعه متصل شده به هم با کمک فنر به سوی یکدیگر رانده می شوند.

تولید فنر کششی

کیفیت و کارایی فنرهای کششی نیز مانند سایر محصولات مشابه، به مواد سازنده آن و رعایت استانداردهای لازم بستگی دارد.

فنرهای کششی از لحاظ ظاهری، مشابه فنرهای فشاری است. اما در عملکرد و روش اعمال نیرو و انرژی با یکدیگر اختلاف دارند. نیرویی که در فنرهای فشاری اعمال می شود. دقیقاً عکس فنرهای کششی است. در فنرهای فشاری، نیروی اعمال شده حلقه های فنر را به یکدیگر نزدیک تر می کند. در حالی که در فنرهای کششی نیروی اعمال شده حلقه های فنر را از یکدیگر دورتر می کند. البته فنرهای کششی در مقایسه با فنرهای فشاری مقاومت کم تری دارند. و در موارد خستگی نمی توانند به خوبی فنرهای فشاری عمل کنند.

 

سخن پایانی

کیفیت و طراحی درست و دقیق فنرهای کششی نیز مانند سایر محصولات از حساسیت ویژه ای برخوردار است. فنرهای کششی طول عمر بالایی دارند. و چنانچه در شرایط محیطی مناسب قرار گرفته باشند. در مدت طولانی می توانند بدون خرابی کار کنند. امروزه برای افزایش کیفیت و دوام این محصولات از تجهیزات و تکنولوژی های جدید و مدرن بهره گرفته می شود.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید . می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره های تماس :
۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱
۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

خرید و فروش تولید فنرها در فروشگاه اینترنتی تک فنر

فنر فشاری خودرو ، فروش کمک فنر ، سازنده فنر ، کاربرد فنر ، فنر تسمه ای و حلزونی ، فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فنر صنعتی ، فنر شاخکی ، کاربرد فنر ، Spring application ، تولید و ساخت فنر ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر. گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی ، فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد.فولاد فنر.

تولید فنر خودرو ، فروش فنر خودرو ، قیمت فنر خودرو ، فنر لول خودرو ، کمک فنر خودرو ، فنر هیدرولیک ، فنر تخت ، فنر مارپیچی خودرو ، فنر پنوماتیک ، فنر پیچشی خودرو ، فنر شمشی خودرو.

فنربندی خودرو ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک ، فنر سازی ، فنر تسمه ای.

علم فنرسازی ، تولید فنر در تهران ، فنر صنعتی ، خرید فنر .

فرآیند تولید فنر در تهران ، تولید کننده انواع فنر ، تولید کننده فنر در تهران .

فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار ، طراحی و ساخت فنر پیچشی ، فروش فنر کششی در تهران .

فروش فولاد فنر ، خرید فولاد فنر ، قیمت فولاد فنر

انواع فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی .

سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . فنرسازی خرید تسمه استیل ، تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری ، فروش فنر فشاری ، فنر صنعتی ، ساخت فنر. فنر سوپاپ ، فنر تسمه ای کابل و شیلنگ جمع کن صنعتی ،فروش فنر کششی در تهران .

فروش فنر حلزونی

تولید کننده فنر فشاری ، فروش فنر حلزونی  ، فروش فنر استند سیگار ، قطعات تسمه ای ، صنعت فنرسازی ، کاربرد فنر ، فنرها ، تولید و فروش فنر مخروطی .

تولید فنر فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنرسازی ، انواع فنرهای ، انواع فنر صنعتی  ، فولاد فنر ، فنر شاخکی  ، فروش فنر شاخکدار ، تولید کننده فنر در تهران ، فروش فنر فشاری در تهران ، فروش انواع فنر کششی .

تسمه های فرم دار ، فروش تسمه فرمدار ، فنر حلزونی ، فروش فنر حلزونی ، تسمه فنر ، تولید و فروش فنر های فشاری ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلکونی ، واشر سیلیکونی ، واشر کلینگریت ، فنر فشاری خودرو ، واشر نسوز ، تولید فنر در تهران .

فروش تسمه استیل ، تولید فنر کششی ، فروش فولاد فنری ، فروش فولاد خام ، ساخت فنر ، تولید فنر ، فروش فنر پیچشی .

فنرسازی در ایران ، دستگاه فنرسازی فروش فنرهای کششی فنر پیچشی ، فنربندی خودرو ، تولید کننده فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، ساخت فنر در تهران ،  تولید فنر شاخکی در تهران ، فنر شاخکدار ، فرآیند تولید فنر ، آشنایی با انواع فنرهای مختلف ، فروش فنرهای صنعتی در تهران ، فروش فنر فشاری مخروطی در تهران .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.