تسمه فولادی

تسمه فولادی | تسمه استیل

تولید فنر فولادی

تسمه فولادی مقطعی است که ضخامت آن کم و عرض آن به نسبت ضخامتش زیاد است. تسمه فولادی کاربردهای گسترده‌ای دارد. و از آن در ساخت وسایل زیادی بهره می‌گیرند. یکی از پرکاربردترین نقاطی که از تسمه فولادی استفاده می‌کنند، کمربندهایی است که کپسول‌‌هایی مانند کپسول آتش‌نشانی را به دیوار متصل کرده‌ است.

همچنین برای نگهداشتن لوله‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در انواع نرده و پنجره و تجهیزات کشاورزی و… ممکن است از تسمه فولادی استفاده کنند.

ساده‌ترین روش تولید تسمه فولادی برش بر روی ورق فولادی و تولید آن است. به همین دلیل قیمت تسمه فولادی وابستگی شدید به ورق سیاه در صنعت دارد. تسمه‌ها در کل کاربردهای متفاوتی دارند، ولی بیشترین کاربرد آن‌ها در بستن و محکم کردن اشیا است.

ما در این مقاله قصد داریم انواع تسمه فولادی و کاربرد آن را برای شما شرح دهیم.

تسمه گالوانیزه، تسمه نورد گرم، تسمه نورد سرد، تسمه استنلس استیل و… انواع تسمه فلزی موجود هستند. که در حمل بارهای سنگین که ممکن است در حین انتقال فشار سنگینی را تحمل کنند، از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

تسمه فلزی چیست؟

تسمه فلزی قطعه فلزی است که ضخامت کم و طول و عرض زیادی دارد. ابعاد طول و عرض این محصول کوچک‌تر از ورق فلزی است.

تسمه‌‌های فلزی برای استحکام و مقامتی که دارند ساخته شده‌اند. در حمل بارهای سنگین که ممکن است در حین انتقال فشار سنگینی را تحمل کنند، از تسمه استفاده می‌کنند.

کاربرد تسمه به این شکل است که به مانند کمربندی به دور بار پیچیده می‌شود. و آن را محکم نگه می‌دارد. البته تسمه‌های فلزی در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی دارند.

مخصوصا در صنعت ساختمان‌سازی از ساخت آجر تا ساخت شیشه و چوب ممکن است که از تسمه فلزی استفاده کنند.

تسمه‌های فلزی قیمت‌های متفاوتی دارند.  قیمت تسمه با توجه به وزن و طول و عرض آن تسمه متفاوت است.

 

انواع تسمه فولادی

در بازار و محیط صنعت انواع تسمه فولادی وجود دارد. تسمه گالوانیزه، تسمه نورد گرم، تسمه نورد سرد، تسمه استنلس استیل و… انواع تسمه فلزی موجود هستند.

اگر در این حوزه کمی فعالیت داشته باشید، احتمالا اسم تسمه گالوانیزه و تسمه استنلس استیل بیشتر از سایر تسمه‌ها به گوشتان خورده باشد. تسمه‌های استیل بسیار به استحکام بالا معروف هستند. همچنین نکته مثبت در یک تسمه در برخی صنایع نداشتن خاصیت مغناطیسی است. تسمه استیل به دلیل آلیاژ خاصش خاصیت مغناطیسی را دارا نیست. در ادامه به توضیحات دو مدل تسمه فلزی می‌پردازیم و سپس چند مدل تسمه فولادی را توضیح می‌دهیم.

تسمه فولادی

تسمه استیل ۳۰۴

اگر در پروژه‌ای فعالیت دارید که مسائل مالی در اولویت اول هستند، این نوع تسمه یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده شما است. این نوع تسمه به اندازه خوب و استاندارد باعث استحکام و مقاومت می‌شود. تسمه استیل ۳۰۴ محصول را می‌توان با هر مدل جوشکاری جوش داد. همچنین به دلیل ضخامت کم، این محصول شکل‌پذیری بسیار خوبی دارد. تسمه استیل ۳۰۴ در مقابل خوردگی نیز مقاوم است. این مدل تسمه در بیشتر در پروژه‌های خاص ساختمان‌سازی کاربرد دارد. علاوه بر ساختمان‌سازی، استیل ۳۰۴ در کشتی‌سازی، صنعت نفت، صنایع دفاعی، صنایع غذایی، پزشکی، ساخت ظروف و صنایع شیمیایی کاربرد دارد.

تسمه استیل ۳۱۶

در شرایطی که نیاز است تسمه در برابر عوامل بسیار سخت بیرونی قرار بگیرد. این تسمه می‌تواند انتخاب شما باشد. در برخی صنایع و برخی مناطق جغرافیایی خطرات موجود برای سازه ‌ها بیش از حد نرمال است. مثلا ممکن است که نیاز باشد تسمه در برابر دمای بسیار بالا قرار بگیرد. همچنین برخی نقاط نیاز است که تسمه در برابر خوردگی مقاومت شدیدی داشته باشد. این تسمه برای جوش و برش به روش‌های مختلف مناسب است. تسمه استیل ۳۱۶ مناسب کوره‌ها و نقاط حرارتی است. همچنین این محصول در سازه‌های دریایی نیز پرکاربرد است. تجهیزات شیمیایی و انواع پمپ‌ها صنایع دیگری هستند. که این مدل تسمه در آن‌ها پرکاربرد است.

تسمه ترانس

این مدل از تسمه‌ها به شکلی هستند که از سایر تسمه‌ها ساخته می‌شوند. این تسمه‌ها در فرآیندی بسیار خاص و پیچیده طراحی و ساخته می‌شوند. به دلیل تکنولوژی بالای ساخت این مدل از تسمه‌ها، آن را می‌توان در ضخامت‌ها بسیار دقیق طراحی و ساخت. از این رو در صنایع حساس که ابعاد بسیار حائز اهمیت است، از تسمه‌های ترانس بهره می‌گیرند.

تسمه فابریک

این مدل از تسمه ها فرآیندی متداول دارند. در ساخت تسمه فابریک شمش های فولادی را تبدیل به تسمه می‌کنند. به این شکل که به وسیله‌ کوره‌های بسیار گرم، شمش‌های فولادی را ذوب و سپس تبدیل به قالب تسمه‌‌های فابریک می‌کنند. به همین دلیل طول این تسمه‌ها بسیار بلند است.

تسمه ماشینکاری

در این روش ساخت تسمه فولادی چند فرایند ساده را پشت سر هم داریم. ابتدا ورق‌ها برش می‌خورند. این روش با دستگاهی به نام گیوتین صورت می‌گیرد. پس از برش خوردن، قطعات اصطلاحا اتو می‌شوند. اتو شدن و صاف شدن بعد آن با غلطک‌های خاصی صورت می‌گیرد.

تسمه ماشینکاری

تسمه نورد

برای ساخت تسمه در این روش هم شمش فولاد استفاده می‌شود. این مدل از تسمه کاربرد فراوانی دارد. از انواع صنایع ساختمانی تا ریل‌های جرثقیل و ساخت انواع پالت‌ها از تسمه ساخته شده با روش نورد بهره می‌گیرند. یکی از ایرادهای بزرگ این تسمه جوش‌پذیری آن است. این موضوع باعث شده که ریسک تولید محصولی که از این تسمه در آن استفاده شده بالا برود.

 

کاربرد تسمه فولادی چیست؟

تسمه‌های فولادی با توجه به ویژگی‌های متفاوت، کاربرد متفاوتی دارند. دو فاکتور کیفیت و ابعاد یک تسمه، حوزه کاربرد آن را مشخص می‌کند. ساخت کابل برق و تلفن یکی از متداول‌ترین کاربردهای تسمه‌های فولادی است. همچنین در تولید انواع دوچرخه و لوازم خانگی تسمه فولادی دخیل است. در بسته‌بندی محصولات حساس ساختمانی مانند شیشه و MDF از تسمه فولادی استفاده می‌کنند. انواع حفاظ و نرده ساختمان و همچنین در و پنجره حوزه دیگری از کاربردهای تسمه فولادی است.

در ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی استفاده از تسمه فولادی مسئله تعجب‌آوری نیست. حتی در هود آشپزخانه هم تسمه آهنی دیده شده است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای تسمه فولادی گریتینگ است.

 

تسمه در ساختمان‌سازی

تسمه در واقع مانند ورق‌های فلزی با ابعاد کوچک‌تر است. تسمه را طراحی کردند که علاوه بر داشتن ابعاد کوچک و وزن کم بتواند استحکام هم داشته باشد. همین داشتن وزن کم و استحکام باعث جذاب شدن این محصول در صنعت ساختمان شده است. در تولید نرده تسمه بسیار پرکاربرد است. زیرا نرده و هر حفاظ ساختمانی نیاز به استحکام بالا دارد. همچنین برای محکم کردن انواع اشیا و به خصوص لوله از تسمه فولادی استفاده می‌کنند. از تسمه فولادی در پابند ساختمان هم استفاده می‌کنند.

 

تفاوت تسمه و ورق چیست؟

تسمه و ورق تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارند. در مصارفی که استحکام و مقاومت سازه در اولویت اول قرار دارد، معمولا از تسمه استفاده می‌کنند. ورق بیشتر در صنایع تولیدی مختلف کاربرد دارد. ولی عمده کاربرد تسمه معمولا در صنعت ساختمان‌سازی است. این بدان معنا نیست که تسمه و ورق در صنایع ساختمان‌سازی و غیر ساختمان‌سازی کاربردی ندارند. عمدتا ورق ابعاد بزرگتری نسبت به تسمه‌ها دارد. تسمه‌ها بیشتر در نگه داشتن اجسام کاربرد دارد. همچنین ورق به خاطر کاربرد بیشتر و قدیمی بودن تنوع بسیار بیشتری نسبت به تسمه دارد. با توجه به نکات بیان‌شده و نوع پروژه باید بتوان مناسب‌ترین محصول را از بین ورق‌ها و تسمه‌ها خرید. قیمت محصول نیز فاکتور مهمی در پروژه‌ها است. و باید با توجه به اولویت‌ها به جلو حرکت نمود. به عبارت دیگر قیمت ورق  و قیمت تسمه در مدل استفاده ما تعیین‌کننده هستند.

شباهت تسمه و ورق چیست؟

ورق و تسمه علاوه بر تفاوت‌های فراوانی که دارند. در بسیاری از فاکتورها هم شباهت بسیار زیادی دارند. اولین شباهت بنیادی این دو محصول ابعاد آن‌ها است. هم تسمه و هم ورق فولادی قطعه فلزاتی با طول و عرض زیاد و ضخامت کم هستند. در واقع در اکثر مواقع فلزات را برای استحکام و دوامشان مورد استفاده قرار می‌دهند. از طرفی به دلیل وزن و قیمت بالای فلزات آن‌ها را به شکل نازک برش می‌زنند. تا بتوان از استحکام آن‌ها استفاده نمود. تسمه و ورق نیز به این شکل هستند. از دیگر شباهت‌های ورق به تسمه تنوع آن‌ها است.

در واقع هردوی این محصولات را با آلیاژهای مختلف می‌سازند. گالوانیزه و آلومینیوم و استیل معروف‌ترین این آلیاژها هستند. علاوه بر متریال، این محصولات در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون تولید می‌شوند.
عمده شباهت دیگری که این دو نوع محصول دارند، مدل تولید آن‌ها است. جفت این محصولات عمدتا با نورد گرم و یا نورد سرد تولید می‌شوند. تسمه و ورق جفتشان در تمام صنایع کاربرد دارند. ما ممکن است که هر روزه در سطح شهر و یا در محیط کار انواع تسمه و ورق را مشاهده نماییم. مقاومت در برابر خوردگی خصوصیت بارز هردو این محصولات است. همچنین در ساخت همه محصولات سعی شده که مقاومت محصول در برابر پوسیدگی و رطوبت بیشترین حالت ممکن باشد.

 

جمع‌بندی

تسمه فولادی و یا تسمه‌ها با آلیاژهای غیر فولادی در درجه اول برای استحکام ساخته شده‌اند. این استحکام ممکن است برای نگهداری جسمی بر روی دیوار و یا مکان دیگر باشد. و یا ممکن است برای استحکام یک سازه باشد. در واقع تسمه را با الگوگیری از ورق فولادی ساختند. با این تفاوت که تسمه عرض کم‌تری داشته‌ باشد. و به طراح و صنعتگر قدرت مانور بیشتری بدهد.

این قدرت مانور عمدتا در صنایع ساختمانی مورد نیاز است. البته علاوه بر صنایع ساختمانی در صنعت‌های مهم دیگر نظیر سازه‌های دریایی و صنایع مهم نیز اهمیت زیادی دارد. با توجه به مصرف متفاوت هر کدام از تسمه‌ها کاربرد متفاوتی دارد. معمولا در صنعت علاوه بر داشتن دانش مورد نیاز، تجربه هم نقش مهم و اساسی را بازی می‌کند. برای همین ما بسیار خرسند می‌شویم که اگر تجربه‌ای در زمینه استفاده از انواع تسمه داشته ‌باشید، در قسمت زیر این مقاله نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید ، می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

فروش تسمه استیل ، تسمه استیل ۳۰۱ ، تسمه استیل ۳۰۴ ، فروش تسمه استیل ، تولید تسمه استیل ، قیمت تسمه استیل.

شماره های تماس :
۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱
۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

خرید  و فروش انواع فنر در فروشگاه اینترنتی تک فنر

فنر تسمه ای و حلزونی ، فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فنر صنعتی ، فنر شاخکی ، کاربرد فنر ، Spring application ، تولید و ساخت فنر ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر ،گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی ، فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد.

تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک ، فنر سازی ، فنر تسمه ای ، فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار .

تسمه فولادی ، فروش تسمه فولادی ، قیمت تسمه فولادی ، فروش تسمه استیل ، تسمه استیل ۳۰۱ ، تسمه استیل ۳۰۴ ، فروش تسمه استیل ، تولید تسمه استیل ، قیمت تسمه استیل.

انواع فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی . سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . فنرسازی خرید تسمه استیل ، تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری .

تسمه استیل ، تسمه فولادی ، تولید تسمه استیل ، تولید تسمه فولادی ، فروش تسمه استیل ، فروش تسمه فولادی ، فروش تسمه استیل و فولادی.

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید. همچنین به سوالات شما هم در خصوص انواع فنر  پاسخ داده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *