واشر

واشر صنعتی | تولید و فروش واشر در تهران

واشر صنعتی

انواع واشر صنعتی

واشر در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این صنایع شامل فرآوری مواد غذایی، پتروشیمی، لوله کشی، ماشین آلات و گاز است. شیر های آب و اطراف پنجره ها از جمله نمونه های ساده در روزمره هستند. که به واشر نیاز دارند. در محل کار هم از واشر در ماشین آلات، لوله ها، شیر ها و پمپ ها استفاده می شود.

واشر صنعتی

تولید کنندگان واشر آن را در اندازه و مدل های مختلفی تولید می کنند. هر جنس و شکل واشر به نوع کاربردی که از آن انتظار دارید، ارتباط دارد. برای ساخت این قطعه از فلز، پلاستیک، سیلیکون و پلیمر های تقویت شده با الیاف شیشه استفاده می شود. انواع واشر باید به درستی در جای خود قرار بگیرند. تا به هیچ عنوان نشتی ایجاد نشود. با این دیدگاه در ادامه با انواع واشر آشنا شوید.

واشر غیر فلزی

این نوع واشر را می توان از لاستیک، تفلون یا گرافیت درست کرد. واشر های غیر فلزی با کشش کم فشرده و آماده استفاده می شوند. استفاده از این نوع قطعه در دمای کم و در مکان های با فشار کم رایج است. زیرا مقاوت کافی برای نصب در جا های پر فشار را ندارد. البته یک استثناء در خصوص واشر های گرافیتی وجود دارد. که می توانید آن را در دمای بالاتر از ۴۶۰ درجه سانتیگراد استفاده کنید.

واشر فلزی

یکی از انواع واشر صنعتی که بسیار کاربردی است، جنسی فلزی دارد. استفاده از آن در مکان های با فشار بالا مثل صنعت نفت و گاز رایج است. آن ها همچنین در شیر ها، لوله کشی ها، پالایشگاه ها و سایر صنایع فرآیندی کاربرد دارند.

واشر های فلزی با شکل های بیضی یا هشت ضلعی در استفاده رایج تر هستند. برای ساخت این نوع واشر از موادی مثل آهن نرم، فولاد کم کربن، فولاد ضد زنگ، مونل و اینکونل استفاده می شود.

واشر صنعتی

واشر کامپوزیتی

واشر کامپوزیتی از ترکیب مواد فلزی و غیر فلزی ساخته می شود. استفاده از آن ها در طیف وسیعی از فشار و دما رواج دارد. واشر های کامپوزیتی در مقایسه با واشر های فلزی مقرون به صرفه تر هستند. اما در زمان نصب و استفاده به دقت بالایی نیاز دارند.

واشر مارپیچی

یکی از کاربردی ترین و رایج ترین واشر کامپوزیتی، مارپیچی است. این واشر برای طیف وسیعی از دما و فشار استفاده می شود. سه جزء در این نوع واشر وجود دارد. این ۳ جزء شامل حلقه های داخلی و خارجی، مواد پر کننده و مواد سیم پیچ هستند.

ما در مقاله های قبلی درباره فنر سیم کشی توضیح دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

واشر فلزی

نشتی از بخش مفصل فلنج یک دستگاه، ضرر های زیادی دارد. نشت فلنج باعث از دست دادن دستگاه و انرژی می شود. هیچ اپراتوری در کارخانه به نشت مواد سمی و خطرناک تمایل ندارد. این مواد می توانند به انسان و محیط زیست آسیب بزند. با استفاده از یک واشر از هر نوعی که باشد، می توانید از این نشت جلوگیری کنید.

۶ نکته برای خرید واشر

همه ویژگی های این قطعه از اندازه تا توانایی آن در برابر تخریب و آسیب، نقش تاثیرگذاری در جلوگیری از خروج هوا، آب، گاز یا سایر سیالات دارد. یک واشر بین ۲ سطح قرار می گیرد. که ممکن است این ۲ سطح نشتی هایی برای خروج سیالاتی مثل آب داشته باشند.

واشر ها با فشرده سازی این ۲ سطح این شکاف ها را می پوشانند. تا نشتی را به طور موثری از بین ببرند.

واشر صنعتی

عوامل مهمی که در زمان خرید واشر باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر می شوند:

  • مقدار نیروی بین ۲ سطح
  • مایعات و هرگونه آلودگی محیطی
  • تراکم پذیری مواد واشر
  • درجه ناهمواری سطوح

اگر ویژگی های محیط واشر را بدانید، بهتر می توانید محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. تا در برابر آب، مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی، زنگ زدگی و عوامل دیگر مقاوم باشد. علاوه بر آن در خصوص ضخامت، طول عمر و چکش خواری واشر هم بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

 

انتخاب و در نظر گرفتن ویژگی های مناسب یک واشر از خرابی و استهلاک آن جلوگیری می کند. اگر واشر در معرض مواد شیمیایی قوی قرار بگیرد. یا نیروی وارد شده به واشر زیاد باشد. می تواند آن را از کار بیندازد. در ادامه نکاتی وجود دارد که در زمان خرید واشر باید به آن ها دقت کنید.

انتخاب جنس واشر

همان طور که قبلا گفتیم واشر ها در جنس های مختلفی تولید می شوند. واشر های فلزی در محیط های با فشار عملکردی فوق العاده دارند. واشر های فلزی به واشر های حلقه ای هم معروف هستند.

واشر صنعتی

در ضمن واشر های فلزی به شکل هشت ضلعی استحکام خوبی در برابر فشار دارند. این جنس واشر در صنایع نفت گاز بیشتر استفاده می شود. و با پیچ مهره های قوی نصب می شود. یکی دیگر از انواع واشر با استفاده از مواد غیر فلزی ساخته می شوند.

واشر های غیر فلزی یا نرم، انعطاف بیشتری نسبت به واشر های فلزی دارند. تفلون، لاستیک، گرافیت از جمله موادی هستند. که در ساخت واشر غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر موادی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، مواد اولیه دیگری هم وجود دارند. که برای ساخت واشر مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد الاستومری یکی از همین مواد است که پلیمر هایی با کشش و انعطاف پذیری مشابه لاستیک هستند. واشر های الاستومری بسیار کاربردی هستند. استفاده و فروش واشر الاستومری معمولا در کنار واشر های فلزی رواج دارد. این واشر ها الاستیک و تراکم ناپذیر هستند. در آخر واشر های فیبری از دیگر مدل های واشر غیر فلزی هستند. و با مواد خاص و متفاوتی ساخته می شوند.

ارزیابی دمای سیال و فشار

در صورتی که انواع واشر با دما، مواد یا فشار محیط هماهنگ نباشند. در معرض خرابی و آسیب قرار می گیرند. مواد اولیه هر واشری محدوده خاصی از دما را می تواند تحمل کند. به طور مثال سیلیکون دارای مقاومت بالایی در برابر انواع دماست.

بنابراین یکی از اولین فاکتور های انتخاب واشر، دانستن حداقل و حداکثر دمای محیط و مقاومت واشر است. علاوه بر آن انواع واشر نسبت به میزان فشار، عملکرد متفاوتی هم دارند. اگر می خواهید از واشر در مکان های پر فشار استفاده کنید. واشر غیر فلزی چندان پیشنهاد خوبی برای شما نخواهد بود. در مقابل واشر فلزی برای استفاده در مکان های پر فشار انتخاب خوبی محسوب می شود.

واشر صنعتی

انتخاب بهترین واشر

وقتی از مواد اولیه و کاربرد آن ها آگاه باشید، بهتر می توانید محصول مناسب خود را پیدا کنید. در زمان مراجعه به مراکز و سایت های فروش واشر با ساختار های متفاوتی از این قطعه مواجه خواهید شد:

  • واشر ژاکت دار

این واشر ها یک روکش فلزی و فضای داخلی نرمی دارند. پوشش فلزی این واشر ها نسبت به واشر غیر فلزی به آن مقاومت بیشتری می بخشد.

  • واشر جامد

مهم ترین مشخصه این نوع واشر، مقاومت بالای آن است. در صورتی که می خواهید برای آب بندی از این قطعه استفاده کنید. بهتر است درباره فشرده سازی هر چه بیشتر آن فکری بکنید.

دو مورد از انواع واشری که نام بردیم، از محبوب ترین و کاربردی ترین نمونه های واشر محسوب می شوند.

مشورت با یک مهندس طراح واشر

یک مهندس طراح واشر یا یک مرکز فروش واشر که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارد. می تواند تا حد زیادی به شما در این زمینه کمک کند. اگر جنس و طراحی واشر را اشتباهی انتخاب کنید، ممکن است بر طول عمر دستگاه یا حتی خود واشر اثر منفی بگذارد.

واشر صنعتی

ضمن اینکه تولید انبوه یک واشر فلزی یا غیر فلزی اشتباهی می تواند منجر به ضرر های مالی زیادی شود. به همین دلایل برای انتخاب انواع واشر باید با یک مهندس طراح یا متخصص در این زمینه صحبت کنید. به این ترتیب می توانید محصول مورد نظر خود را با ویژگی های دلخواهتان سفارشی سازی کنید.

تست عملکرد انواع واشر صنعتی

فاکتور های مختلفی وجود دارد که برای آزمایش عملکرد یک واشر مورد استفاده قرار می گیرند. سازمان های استاندارد سازی، نکاتی را مشخص کرده اند. تا تولید کنندگان انواع واشر صنعتی مطابق با آن ها، محصولات را بسازند. و مورد آزمایش قرار دهند. این آزمایش ها میزان مقاومت واشر در برابر دما، مواد شیمیایی و فشار را ارزیابی می کنند. و بعد تولید کنندگان، محصولات را برای تولید و ورود به بازار ارسال می کنند.

انتخاب سازنده واشر فلزی و غیر فلزی

تولید کنندگان مختلفی به تولید و فروش واشر اقدام کرده اند. برای اینکه مطمئن شوید، سرمایه خود را در جای درستی خرج کرده اید، انتخاب یک سازنده مناسب و با کیفیت از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

برای انتخاب واشر باید از تجربه تولید واشر از طرف تولید کنندگان آگاهی داشته باشید. در هر صنعتی که هستید، مطمئن شوید که تولید کننده مورد نظر شما تا به حال محصولاتی برای صنعت مشابه کسب و کار شما تولید کرده است یا خیر. علاوه بر آن بهتر است سازنده ای با طراحی، آزمایش و قابلیت بازرسی مشخص و شفاف انتخاب کنید. تا یک محصول نهایی با کیفیت و مورد اعتماد خریداری کنید.

حتما تا به این قسمت از مقاله به اهمیت خرید واشر مناسب پی برده اید. انواع واشر موجود در بازار برای استفاده در محیط به خصوصی تولید شده اند. هر یک از آن ها دارای کارکردی به خصوص است. اگر محصول مناسب و درستی را انتخاب نکنید، نمی توانید انتظار یک کارکرد فوق العاده از آن انتظار داشته باشید.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید . می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره های تماس :
۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱
۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

خرید و فروش تولید فنرها در فروشگاه اینترنتی تک فنر

فنر فشاری خودرو ، فروش کمک فنر ، سازنده فنر ، کاربرد فنر ، فنر تسمه ای و حلزونی ، فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فنر صنعتی ، فنر شاخکی ، کاربرد فنر ، Spring application ، تولید و ساخت فنر ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر. گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی ، فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فروش انواع فنر ، فولاد فنر.

تولید فنر خودرو ، فروش فنر خودرو ، قیمت فنر خودرو ، فنر لول خودرو ، کمک فنر خودرو ، فنر هیدرولیک ، فنر تخت ، فنر مارپیچی خودرو ، فنر سازی در تهران ، فنر پنوماتیک ، فنر پیچشی خودرو ، فنر شمشی خودرو ، فروش عمده فنر فشاری .

فروش انواع فنر در تهران

فنر در صنایع نظامی ، فنربندی خودرو ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک ، فنر سازی ، فنر تسمه ای ، ساخت عمده فنر در تهران . 

تولیدی فنرسازی در تهران  ، علم فنرسازی ، تولید فنر در تهران ، فنر صنعتی ، خرید فنر ، ساخت فنر فشاری .

فرآیند تولید فنر در تهران ، تولید کننده انواع فنر ، تولید کننده فنر در تهران ،فروش عمده فنر ، فنر کششی قلاب دار .

فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار ، فرآیند تولید فنر ، خرید فنر عمده ، طراحی و ساخت فنر پیچشی ، فروش فنر کششی در تهران .

فروش فولاد فنر ، خرید فولاد فنر ، قیمت فولاد فنر ، تولید و فروش عمده فنر .

انواع فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی .

سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . تولید فنر آب پاش ، فنرسازی خرید تسمه استیل ، تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری ، فروش فنر فشاری ، تولید عمده فنر صنعتی در تهران ، فنر صنعتی ، ساخت فنر. فنر سوپاپ ، فنر تسمه ای کابل و شیلنگ جمع کن صنعتی ،فروش فنر کششی در تهران .

فروش فنر حلزونی ، تولید فنر کششی .

تولید کننده فنر فشاری ، فروش فنر حلزونی  ، فروش فنر استند سیگار ، قطعات تسمه ای ، صنعت فنرسازی ، کاربرد فنر ، فنرها ، تولید و فروش فنر مخروطی .

تولید فنر فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنرسازی ، انواع فنرهای ، انواع فنر صنعتی  ، فولاد فنر ، فنر شاخکی ، ساخت فنر حلزونی ، فروش فنر شاخکدار ، تولید کننده فنر در تهران ، فروش فنر فشاری در تهران ، فروش انواع فنر کششی ، فروش عمده فنر فشاری ، تولید عمده فنر .

تسمه های فرم دار ،واشر صنعتی ،  فروش تسمه فرمدار ، فنر حلزونی ، فروش فنر حلزونی ، تسمه فنر ، تولید و فروش فنر های فشاری ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلکونی ، واشر سیلیکونی ، واشر کلینگریت ، فنر فشاری خودرو ، واشر نسوز ، تولید فنر در تهران .

فروش تسمه استیل ، فولاد فنر در تهران ، فنر ، تولید فنر ، تولید عمده فنر در تهران ، تولید فنر کششی ، فروش فولاد فنری ، فروش فولاد خام ، ساخت فنر ، تولید فنر ، فروش فنر پیچشی .

قطعات تسمه ای ، تسمه فلزی

فروش انواع فنر در تهران

فنرسازی در ایران ، دستگاه فنرسازی فروش فنرهای کششی فنر پیچشی ، فنربندی خودرو ، تولید کننده فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، ساخت فنر در تهران ،  تولید فنر شاخکی در تهران ، فنر شاخکدار ، فرآیند تولید فنر ، آشنایی با انواع فنرهای مختلف ، فروش فنرهای صنعتی در تهران ، فروش فنر فشاری مخروطی در تهران .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.