تولید فنر, فنر شاخکی, فنر فرمدرا, فنر ها

فنر فرمینگ | فنر فرمدار | فنر شاخکی

فنر فرمینگ

فنر فرمینگ چیست؟

انواع و اقسام فنر فرمینگ یا فرم‌دار وجود دارد. که بسته به کاربرد فنر احتمال دارد یک قسمت آن پیچیده باشد. یا یک بخش آن خم داشته باشد.

زمانی که جایی نام فنر برده می شود. در تصور انسان حلقه های کنار هم قرار گرفته با اشکال گوناگون به یاد می آید. اما در فنر فرمدار گاهی حتی یک قسمت از فنر هم از حلقه تشکیل نشده. و صرفا از تعداد خم های بسیاری تشکیل شده. با فاصله های مختلف و این فنر هم از پراستفاده ترین فنرهای مصرفی است. این فنر ها برخلاف فنرهای کششی و پیچشی و کششی از هیچ قانونی پیروی نمی کنند. یک مفتول از جنس فولاد ضد زنگ و یا فولاد کربنی به همراه مجموعه ای از خم هایی با زوایا و طول های مورد نظر می تواند به فنر فرمدار مد نظر منجر شود.

کارشناسان بر این باورند که طراحی این مدل فنر به علم تخصّصی احتیاج دارد. چراکه محاسبه ی فشارهایی که قرار است در این فنر ذخیره و بعد رها شوند به آسانی انجام نمی شود.

همان طور که گفتیم این فنرها با دستگاه های فرمینگ و یا به عبارتی CNC ساخته می شوند.

فنر فرمینگ (فرم‌دار) چگونه شکل می گیرد؟

فنرهای فرمدار که نسل جدید فنر صنعتی محسوب می شوند، یک سیم از جنس فولاد ضد زنگ و یا فولاد کربنی به همراه مجموعه ای از خم هایی با زوایا و طول های مختلف. که می تواند فنر  فرمدار را شکل دهد. تنها محدودیت در طراحی یک فنر فرمدار مشکل است و به قدرت تجسم طراح هست. که به ذهن خلاقی نیاز دارد. و محدودیت دیگر تولید آن، قدرت عملکردی دستگاه تولید است. اینجاست که ترکیبی از ویژگی و توان دستگاه ساخت، قدرت و خلاقیت طراح و هنر قالب سازی قادر اند. در کنار هم این محدودیت ها را از بین برده. و تولید فنر های فرمدار را به هر شکل و فرم ممکن کنند.
اغلب فنر های فرمدار حین ساخت تحت فرآیندهایی، تنش زدایی می شوند.

تنش گیری از این مفتول ها این اطمینان خاطر را ایجاد می کند. که ابعاد قطعه با تلرانس های مورد نیاز ماندگارند.

فنرهای فرم دار که از متریال های مختلفی مانند تسمه و یا مفتول به وجود می آیند.

می توانند در بخش هایی فنر کششی یا فشاری داشته باشد.

این مدل فنرها که با قالب های دستی و دستگاه های فرمینگ قابلیت تولید را دارند. برای قطعه های میلیونی به کار می آیند. و برای تولید انبوه پیشنهاد می شوند .

کاربرد فنر فرمینگ

فنر غالبا در تولید بخش های گوناگون دستگاه ها کارایی دارند. و طراحی و محاسبه ی نیروی پتانسیل آن بسیار کارشناسی و براساس تجربه محاسبه می شود.

یکی از محصولات این کمپانی فنرهای فرمدار است.

فنر فرمدار در صنایع اتوموبیل سازی به ویژه دراتصالات صندلی و در های اتوموبیل کاربرد بسیاری دارد .

این مدل فنر در انواع کاسه چراغ و انواع صنایع نساجی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر قابلیت فنری و نگهدارنده را ایفا می کنند. و در انواع فنرهای هالوژن نیز استفاده می شوند.

معیارهای ساخت فنر فرمینگ

  • اندازه مفتول از ۰٫۲ میلیمتر تا ۸ میلیمتر بسته به نیاز مشتری یا بسته به زمینه مصرفی.
  • متریال مصرفی کربنی و ضد زنگ و فسفر برنز
  • تلرانس براساس خواسته مشتری

مفتول به کار گرفته شده در ساخت وایرفرم ها میتواند دارای حلقه ها دایره و مربع بوده. و موادی از قبیل استنلس استیل، فولاد کربنی، تنگستن، مفتول برنجی و … داشته باشد.

محصولاتی که در آن ها فنر فرمینگ استفاده شده است:

فنر زیرسیگاری اتوموبیل و فنرفرمدار تسمه ای و بعضی از خار فنرها که در صنایع اتوموبیل. و صنایع بسیار دیگر مورد استفاده قرار می گیرند، انواع فنرهای فرمدار هستند. اشپیل، فنر بیضی، فنر نوردی، فنر شاخکی(فنر شاخکدار)، فنر تختی، خار چراغ. و بست های مفتولی نمونه هایی از مفتول های مولتی فرمینگ پر استفاده هستند.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید ، می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره های تماس :
۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱
۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

خرید  و فروش انواع فنر در فروشگاه اینترنتی تک فنر

ساخت فنر

فنر تسمه ای و حلزونی ، فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فنر صنعتی ، فنر شاخکی ، کاربرد فنر ، Spring application ، تولید و ساخت فنر ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر ،گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی ، فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد.

تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک ، فنر سازی ، فنر تسمه ای ، فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار .

فنر فرمینگ ، فنر فرمدار ، فنر شاخکی

انواع فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی . سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . فنرسازی خرید تسمه استیل ، تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری ، فروش فنر فشاری ، فنر صنعتی ، ساخت فنر ، فنر سوپاپ .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید. همچنین به سوالات شما هم در خصوص انواع فنر  پاسخ داده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.