تولید فنر, فنر ها

فنر بشقابی | فروش فنر بشقابی | تولید فنر بشقابی

فنر بشقابی

فنر بشقابی

فنر بشقابی یکی از قطعات کاربردی مورد استفاده در صنایع مختلف است. این فنر فرمی مخروطی شکل دارد. و از قرار گرفتن واشر های متعدد روی هم تشکیل می شود. در صورتی که این قطعه کیفیت لازم را داشته باشد، عمری طولانی خواهد داشت.

این نوع فنر در جنس و اندازه های مختلفی تولید می شود. با این حال شما می توانید محصول مورد نظر خود را با ویژگی ها و ابعاد مناسب خود سفارش دهید. سفارشی سازی یک فنر به شما این امکان را می دهد تا محصولی متناسب با ویژگی هایی که در نظر دارید، بسازید.

این نوع فنر کاربرد های مختلفی در صنایع دارد. و یکی از مهم ترین کارکرد های آن این است که مقداری نیرو را به قسمت خاصی از دستگاه وارد کند. در صورتی که در کسب و کار خود به یکی از این فنر ها نیاز دارید. باید به مراکز فروش فنر بشقابی مراجعه کنید.

این مراکز فروش شامل سایت های اینترنتی یا فروشگاه های حضوری هستند. در این مقاله درباره ماهیت فنر بشقابی، کاربرد این نوع فنر، نکاتی درباره خرید آن، موادی که برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت آن با واشر بللویل و در نهایت ویژگی های آن صحبت می کنیم.

در صورتی که به تعداد زیادی از این فنر ها در کسب و کار خود نیاز دارید، این مقاله می تواند تا حد زیادی در تصمیم گیری به شما کمک کند.

فنر بشقابی و انواع آن

شاید بهتر باشد ابتدا در یک تعریف کلی به معرفی فنر های صنعتی بپردازیم. فنر ها با یک نیروی خارجی پیچ می خورند. و نیروی مکانیکی را در خود ذخیره می کنند. با کشیده شدن یا آزاد شدن فنر، این نیرو آزاد می شود.

فنر ها می توانند به شکل اولیه خود بازگردند. این قطعات را می توان به عنوان یک عضو انعطاف پذیر شناسایی کنید. در تعریف دیگر فنر یک عنصر الاستیک است. که تحت تاثیر بار، منحرف می شود. و با برداشتن این بار به شکل اولیه خود بر می گردد. عملکرد یک فنر در هر مکان و صنعتی می تواند متفاوت باشد. در ضمن این عملکرد به نوعی به شکل و ساختار فنر هم مرتبط است.

برای جذب تکان ها و ارتعاشات

این کاربرد فنر در صنایع ماشین آلات و ساخت خودرو، فنر های بافر راه آهن، فنر های بافر آسانسور، پایه های لرزشی ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

ذخیره سازی انرژی

به طور کلی یکی از کارکرد های اصلی فنر ها، همین ذخیره سازی انرژی است. دوربین های فیلم برداری، ساعت ها و اسباب بازی های معمول در فروشگاه ها، با این کارکرد فنر ساخته و تولید می شوند. همان طور که می بینید فنر ها در معمولی ترین و ابتدایی ترین لوازم روزمره شما حضور دارند. و نقش اصلی در کارکرد آن را ایفا می کنند.

برای اندازه گیری نیرو

تا به حال به نحوه کار ترازو ها دقت کرده اید؟ برای اندازه گیری وزن، خصوصا در ترازو های سنتی از فنر استفاده می کنند. نشانگر های موتور از دیگر محصولاتی هستند که با استفاده از فنر ساخته می شوند.

کارکرد هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم در شکل های مختلف فنر وجود دارد. شما به تناسب نوع کسب و کار و نیازی که دارید، می توانید یکی از انواع فنر از جمله فنر بشقابی را انتخاب کنید.

مجموعه تک فنر مفتخر است تمامی خدمات مربوط به فنر تسمه ای را در اختیار شما قرار دهد.

فنر دیسکی چیست؟

فنر بشقابی یا دیسکی که با نام واشر دیسکی هم شناخته می شوند. برای کاربرد های مختلف، خصوصا مکان هایی که فضا محدود است. مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع فنر از یک دیسک محدب ساخته شده است. که لبه بیرونی آن بر خلاف لبه داخلی عمل می کند.

این فنر ها انواع مختلفی دارند که برای سفارش در بازار موجود هستند. فنر های دیسکی به نوعی همه کاره هستند. و در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. مراکز تولیدی و کارخانه ها از جمله این کاربرد ها هستند. برخی از کاربرد های رایج این قطعه شامل موارد زیر می شود:

  • کنترل لرزش
  • انبساط حرارتی
  • ذخیره انرژی
  • آرامش و برطرف کردن مشکلات خزش پیچ

نکاتی درباره خرید فنر بشقابی یا دیسکی

از بین فنر های موجود، در صورت امکان و نیاز بزرگ ترین فنر های دیسکی را انتخاب کنید. این ویژگی تنش ها و لغزش را به خوبی کنترل می کند. برای خرید یک فنر، باید محل نصب آن ها را مشخص کنید. برای اینکه یک فنر کارآمد داشته باشید و بتوانید بهترین بهره را از آن ببرید. به شما پیشنهاد می کنیم از روان کننده های جامد مثل گریس و امثال آن استفاده کنید. استفاده از گریس در همه محل های تماس فنر و سطوح آن به عملکرد بهتر فنر در کل دستگاه کمک می کند.

کاربرد فنر بشقابی

فنر ها از جمله قطعاتی هستند که در طول روز به شکل های مختلف از آن ها استفاده می کنیم. فنر بشقابی از رایج ترین و مهم ترین نوع فنر ها به حساب می آید. این فنر ها برای استفاده از دستگاه های مختلف و عملکرد درست آن ها ضرورری هستند.

ضمن اینکه از ایجاد اختلال در کار دستگاه های مختلف جلوگیری می کنند. اگر این قطعات در دستگاه وجود نداشته باشند. ممکن است خطراتی جدی برای افراد مختلف به وجود آید. آیا تا به حال با قطار یا تله کابین سفر کرده اید؟ شما معمولا از تنش ها و ارتعاشات بین واگن و مسیر راه آهن آگاه نیستید. این آرامش و حرکت بی تنش به دلیل وجود فنر بشقابی است.

علاوه بر آن ماشین های سنگین و بسیاری از وسایل نقلیه، ترمز اضطراری دارند. این ترمز در صورت خرابی ماشین از صدمات و تصادفات جاده ای جلوگیری می کند. این ترمز ها توسط فنر های دیسکی فشرده ساخته شده اند و در صورت فشار هیدرولیک آزاد می شوند.

فنر بشقابی از نیروی کششی خود به عنوان ترمز وسایل نقلیه استفاده می کند. به علاوه جرثقیل ها یکی از ماشین هایی است که در صورت اضافه بار از فنر استفاده می کنند.

به نوعی می توانیم بگوییم که این فنر ها به امنیت در زندگی شما کمک می کنند. شاید در طول روز به صورت مستقیم با آن ها برخورد نداشته باشید ولی به لطف فنر های مذکور از بسیاری از تصادفات و صدمات جلوگیری می شود.

جنس فنر بشقابی

مواد مختلفی برای ساخت فنر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این مواد فولاد ضد زنگ است که مقاومت بالایی در برابر خورندگی دارد. برخی دیگر از انواع فولاد در برابر دمای بسیار شدید مقاوم هستند.

استفاده از آن ها را در مکان هایی که در معرض گرما و حرارت قرار می گیرند، پیشنهاد می کنیم. در زمان انتخاب جنس و ابعاد فنر بشقابی باید به نوع کاربرد و محل نصب آن توجه داشته باشید. آلیاژ های ویژه در برابر خورندگی مقاوم هستند و خاصیت ضد مغناطیسی دارند. از دیگر مواد اولیه مورد استفاده در ساخت فنر های بشقابی به حساب می آیند.

تفاوت فنر بشقابی با واشر بللویل

این ۲ محصول از نظر ظاهری با یکدیگر شباهت دارند ولی کاربرد آن ۲ کاملا با یکدیگر تفاوت دارد. این ۲ قطعه شکلی مخروطی دارند. و معمولا از جنس فولاد ساخته می شوند. فنر بشقابی و واشر بللویل هر دو این قابلیت را دارند که درجه بالایی از نیرو را در یک مکان فشرده کنند. در حالی که اصطلاح دیسک فنر و واشر بللویل به جای یکدیگر استفاده می شود. آن ها از نظر طراحی و کاربرد با هم تفاوت هایی دارند.

واشر بللویل معمولا در کاربرد های سنگین استفاده می شود. این واشر ها با استفاده از پیچ و مهره سر هم می شوند. فنر های دیسکی به صورت استاتیک یا دینامیکی بارگذاری می شوند. در ضمن فنر های دیسکی معمولا در کاربرد های مختلفی مثل کنترل ها، تنظیم کننده های فشار و سیستم های ترمز خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. فنر های دیسکی را می توان به عنوان یک قطعه استفاده کرد.

ویژگی های فنر بشقابی

همان طور که گفتیم شکل این قطعه کاربردی مخروطی شکل است. این فنر می تواند تحت بار های ضربه ای یا انحراف جزئی قرار بگیرد. طراحی این نوع فنر بسیار دشوار است. گاهی اوقات می توانید فنر های مورد نظرتان متناسب با ویژگی هایی که از آن انتظار دارید، یا کاربرد مد نظرتان، سفارش دهید.

فنر سفارشی همه ویژگی های مورد نظر شما را خواهند داشت. فنر های دیسکی در کاربرد هایی مانند تثبیت کننده های مخازن تحت فشار هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد. نصب و قرارگیری درست یک فنر بشقابی اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به درستی آن را در جای خود قرار دهید. در تکرار پذیری و برآورده کردن نیاز های شما به درستی عمل می کند.

در نهایت به یاد داشته باشید که در زمان خرید فنر بشقابی نیاز ها و کاربردی که از این فنر انتظار دارید، اهمیت زیادی دارد. این فنر در اندازه و با جنس های متفاوتی طراحی و تولید می شود. کاربردی که از آن انتظار دارید، تا حد زیادی در انتخاب شما اثر گذار است.

در صورتی که فنر مورد نظر خود را پیدا نکردید اصلا نگران نباشید. زیرا امکان سفارشی سازی آن هم وجود دارد. در ضمن این قطعه مهم و کاربردی از نظر دوام و مقاومت در رتبه بسیار خوبی قرار می گیرد.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید . می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره های تماس :
۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱
۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

خرید و فروش تولید فنرها در فروشگاه اینترنتی تک فنر

فنر فشاری خودرو ، فروش کمک فنر ، سازنده فنر ، کاربرد فنر ، فنر تسمه ای و حلزونی ، فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فنر صنعتی ، فنر شاخکی ، کاربرد فنر ، Spring application ، تولید و ساخت فنر ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر. گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی ، فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فروش انواع فنر ، فولاد فنر.

تولید فنر خودرو ، فروش فنر خودرو ، قیمت فنر خودرو ، فنر لول خودرو ، کمک فنر خودرو ، فنر هیدرولیک ، فنر تخت ، فنر مارپیچی خودرو ، فنر سازی در تهران ، فنر پنوماتیک ، فنر پیچشی خودرو ، فنر شمشی خودرو ، فروش عمده فنر فشاری .

فروش انواع فنر در تهران

فنر در صنایع نظامی ، فنربندی خودرو ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک ، فنر سازی ، فنر تسمه ای ، ساخت عمده فنر در تهران . 

تولیدی فنرسازی در تهران  ، علم فنرسازی ، تولید فنر در تهران ، فنر صنعتی ، خرید فنر ، ساخت فنر فشاری .

فرآیند تولید فنر در تهران ، تولید کننده انواع فنر ، تولید کننده فنر در تهران ،فروش عمده فنر  .

فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار ، فرآیند تولید فنر ، خرید فنر عمده ، طراحی و ساخت فنر پیچشی ، فروش فنر کششی در تهران .

فروش فولاد فنر ، خرید فولاد فنر ، قیمت فولاد فنر ، تولید و فروش عمده فنر .

انواع فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی .

سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . تولید فنر آب پاش ، فنرسازی خرید تسمه استیل ، تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری ، فروش فنر فشاری ، تولید عمده فنر صنعتی در تهران ، فنر صنعتی ، ساخت فنر. فنر سوپاپ ، فنر تسمه ای کابل و شیلنگ جمع کن صنعتی ،فروش فنر کششی در تهران .

فروش فنر حلزونی ، تولید فنر کششی .

تولید کننده فنر فشاری ، فروش فنر حلزونی  ، فروش فنر استند سیگار ، قطعات تسمه ای ، صنعت فنرسازی ، کاربرد فنر ، فنرها ، تولید و فروش فنر مخروطی .

تولید فنر فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنرسازی ، انواع فنرهای ، انواع فنر صنعتی  ، فولاد فنر ، فنر شاخکی ، ساخت فنر حلزونی ، فروش فنر شاخکدار ، تولید کننده فنر در تهران ، فروش فنر فشاری در تهران ، فروش انواع فنر کششی ، فروش عمده فنر فشاری ، تولید عمده فنر .

تسمه های فرم دار ، فروش تسمه فرمدار ، فنر حلزونی ، فروش فنر حلزونی ، تسمه فنر ، تولید و فروش فنر های فشاری ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلکونی ، واشر سیلیکونی ، واشر کلینگریت ، فنر فشاری خودرو ، واشر نسوز ، تولید فنر در تهران .

فروش تسمه استیل ، فولاد فنر در تهران ، فنر ، تولید فنر ، تولید عمده فنر در تهران ، تولید فنر کششی ، فروش فولاد فنری ، فروش فولاد خام ، ساخت فنر ، تولید فنر ، فروش فنر پیچشی .

قطعات تسمه ای ، تسمه فلزی

فروش انواع فنر در تهران

فنرسازی در ایران ، دستگاه فنرسازی فروش فنرهای کششی فنر پیچشی ، فنربندی خودرو ، تولید کننده فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، ساخت فنر در تهران ،  تولید فنر شاخکی در تهران ، فنر شاخکدار ، فرآیند تولید فنر ، آشنایی با انواع فنرهای مختلف ، فروش فنرهای صنعتی در تهران ، فروش فنر فشاری مخروطی در تهران .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.