تولید فنر, فنر ها, فولاد فنر

سیم مفتول فنری

سیم مفتول فنری

سیم مفتول فنری چیست؟

سیم مفتول فنری

سیم مفتول فنری نوعی از فولاد آلیاژی است که از عناصری مثل کربن، وانادیوم، سیلیس، مولیبدن، کروم و منگنز در ساخت آن به کار رفته است.

البته از بین عناصری که نام بردیم مقدار کربن در مفتول فنر بیشتر از سایر عناصر است. و مقدار آن حدودا ۶ تا ۹ درصد است، به همین دلیل آن را مفتول فنری پر کربن نیز می نامند.

مفتول فنر با توجه به اسم آن مشخص است که دارای خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته بالایی است. زیرا در آن عنصر سیلیس به کار رفته است. و وجود این عنصر به مفتول حالت ارتجاعی می بخشد. و الاستیسیته آن را بالا می برد.

همچنین به خاطر وجود عنصر کروم، این مفتول ها بسیار مقاوم هستند، به خصوص در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند.

مفتول های فنر نسبت به سایر مفتول ها ضخامت بیشتری دارند. و قطر آن ها بین ۲ الی ۱۲.۵ میلی متر است.

دستگاه کشش مفتول فنر

مفتول های فنر مانند سایر مفتول ها پس از اینکه توسط دستگاه کشش در فرآیند کشش سرد خشک روی آن ها نیرو اعمال شد دچار کاهش سطح مقطع می شوند. اما هیچ تغییر شیمیایی در ساختار آن ها صورت نمی گیرد.

در زمان تولید مفتول با استفاده از پودر روان ساز علاوه بر اینکه سطح مقطع مفتول کاهش پیدا می کند. حد مقاومت کشش آن نیز بالاتر می رود. حد الاستیسیته آن نیز تغییر می کند و کیفیت آن نیز بالاتر می رود.

چگونه با سیم مفتول فنر بسازیم؟

مطرح کردن این سوال بهانه ی خوبی است برای اینکه مراحل تولید فنر را از مفتول فنری مرور کنیم.

فنرهایی که از مفتول های فنری تولید می شوند. شامل دو دسته ی فنرهای مفتولی لول شده و فنرهای مفتولی فرم دار هستند.

متریالی که برای ساخت مفتول فنر به کار می رود  باید پس از ساخت فنر نیز با همان ویژگی و کیفیت باقی بمانند. یعنی علاوه بر اینکه این مواد خاصیت ذخیره ی انرژی در فنر، فنرها باید مقاومت لازم را داشته باشند. به راحتی شکل بپذیرند و در برابر تنش های برشی، خمشی، پیچشی مقاومت داشته باشند. و در صورت تماس با اسیدها، قلیاها و رطوبت و درجه حرارت بالا آسیب نبینند.

روش تولید فنر به این صورت است که ابتدا مفتول ها به سمت غلطک حرکت می کنند. و غلطک آن ها را به سمت ابزارهای فرم دهنده مثل دستگاه های CNG هدایت می کنند تا به شکل فنر درآیند.

فرم دهی با دستگاه هایی مثل دستگاه CNG با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود.

در مرحله ی بعد فنرها با استفاده از مشعل های حرارتی و دمای بالا تنش زدایی میشوند و پس از زمان مشخص از کوره ها خارج می شوند.

سیم مفتول فنری

مرحله ی بعد سنگ زنی فنرها انجام میشود، در همین مرحله نیز فنرهایی که لازم است سر تخت داشته باشند. مثل فنرهای فشاری به کمک دستگاه سنگ زنی تغییرات لازم روی آن ها اعمال می شود.

مرحله ی آخر تولید فنر از مفتول فنر شات پیلینگ نام دارد. در این مرحله برای افزایش مقاومت فنر در برابر بارهای نوسانی، سطح آن را ساچمه کوبی می کنند.

پس از شات پیلینگ نیز در صورت نیاز فنرها را با پوشش مناسب روکش می کنند. که به این فرآیند گالوانیزاسیون گفته می شود.

قیمت سیم مفتول فنری گالوانیزه

همانطور که در قسمت قبل گفتیم سیم مفتول هایی که طی فرآیند گالوانیزاسیون با روکش های خاصی پوشش داده می شوند. به مفتول فنر کمک می کنند که در برابر اکسایش، زنگ زدگی و سیاه شدن دوام بیاورند و مقاومت آن ها بالاتر برود.

پوششی که از آن صحبت می کنیم روی است، مفتول سیاه فنری در وان پر از روی قرار داده می شود. تا روکشی از جنس روی روی آن قرار بگیرد. و از سیم مفتول فنری محافظت کند.

قطعا قیمت مفتول فنری گالوانیزه در مقایسه با سایر مفتول ها بالاتر است. زیرا ویژگی های آن ها در مقایسه با مفتول فنری معمولی بسیار بیشتر است.

انواع مفتول فنر و کاربردهای آن ها

فنرها از نظر نوع ساخت و یا مواد به کار رفته در آن ها انواع مختلفی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

مفتول فنری مکانیکی

مفتول فنرهای مکانیکی علاوه بر اینکه در صنایعی چون نساجی، ماشین آلات کشاورزی، هیدرولیک و پنوماتیک، ریلی، نظامی، نفت و گاز و پتروشیمی، خودرو سازی، لوازم خانگی و … کاربرد دارند. در ساخت انواع فنرهای فشاری، کششی، فرمینگ، پیچشی و نوری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

مفتول فنرهای مبلی

همانطور که از اسم این نوع مفتول ها پیداست برای ساخت انواع مبلمان، تشک، فنر صندلی های خودرو و تشک های خوشخواب به کار برده می شوند.

سیم مفتول فنری از نظر استحکام و مقاومت انواع مختلفی دارند. تعیین کننده ی میزان استقامت و استحکام در مفتول فنرها میزان کربن است. در ادامه با انواع آن ها آشنا خواهیم شد.

انواع مفتول فنری از نظر استحکام

مفتول فنری ۸۱۵۹

این نوع مفتول ها شبیه به مفتول فنری ۷۱۷۶ هستند. و علاوه بر اینکه همه ی ویژگی های آن را دارند قابلیت سخت پذیری بالایی نیز دارند. اما تنها در یک مورد باهم متفاوت هستند. و آن هم عدم جوش پذیری آن هاست. و نمی توان روی آن ها عملیات جوشکاری انجام داد. زیرا میزان کربن به کار رفته در آن ها بسیار بالاست. و در نقطه ی جوش ممکن است ترک بردارند.

این نوع مفتول ها برای ساخت رینگ های فلزی در صنعت خودروسازی و فنرهای میله ای تخت به کار برده می شوند.

آلیاژدار

در ساخت این نوع مفتول ها عناصری همچون کبالت، تنگستن و وانادیوم بیشتر به کار رفته است. به همین دلیل در برابر فشار، حرارت و گرما مقاومت بالایی دارند. و هیچ تغییری در ساختار آن ها به وجود نمی آید.

این نوع مفتول ها دچار زنگ زدگی نمی شوند بنابراین می توان در آب و هوای مرطوب از آن ها استفاده کرد.

همچنین از این مفتول ها برای محیط های ایزوله مثل آزمایشگاه ها نیز استفاده می شود.

مفتول فنری ۷۱۰۳

این نوع مفتول ها هم ساییده و خورده نمیشود و به همین دلیل برای ساخت فنرهای تخت مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع مفتول ها اگرچه بسیار مقاوم هستند اما سخت پذیری آن ها زیاد بالا نیست.

برای ساخت فنرهای سیستم های ابزار دقیق و تسمه های فولادی نورد شده سرد نیز از این مفتول ها استفاده می شود.

پرکربن

این نوع مفتول ها به خاطر داشتن ۴ تا ۶ درصد کربن در مقایسه با سایر عناصر تشکیل دهنده استحکام و مقاومت مناسب و قابل قبولی دارند.

این نوع مفتول فنری ها ساییده یا خورده نمی شوند. به همین دلیل برای ساخت انواع تیغ اره ها از آن ها استفاده می شود.

کاربرد این مفتول ها برای ساخت سیم های سازهای موسیقی، شمشیرها، فنر چرخ های هواپیما، مبلمان، صنایع چوبی و کشاورزی است.

این نوع مفتول ها اغلب برای محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرند که فشار و حرارت بالا در آن جا چندان بالا نیست.

قیمت این نوع سیم مفتول فنری ها بسیار مقرون به صرفه است.

مفتول فنری ۷۱۷۶

این نوع مفتول ها در برابر خوردگی و تنش بسیار مقاوم هستند. و در بین مفتول ها بیشترین میزان خاصیت ارتجاعی را دارند. به همین دلیل برای ساخت فنرهای استوانه ای، سیستم تعلیق فنری خودرو و ساخت چرخ های هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند.

مفتول فنری ۷۵ck

این نوع مفتول ها در مقایسه با مفتول های دیگری که معرفی کردیم سخت پذیری و استحکام بسیار بالایی ندارد و در حد متوسط است اما در برابر سایش از خود مقاومت نشان می دهد. از این مفتول ها برای ساخت فنرهای سیستم های ابزار دقیق و تسمه های فولادی نورد شده سرد است.

قیمت مفتول فنر

محصولاتی همچون مفتول های فنری که از فولاد ساخته می شوند. در حال حاضر که قیمت ها لحظه ای تغییر می کنند نامشخص است. و خریدار برای اطلاع از قیمت مفتول فنر بایستی به صورت روزانه و از مجموعه های تولید کننده و یا فروشنده معتبر در مورد قیمت آن ها سوال کند. اما اگر بخواهیم در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت مفتول فنری بگوییم. باید عواملی مثل قیمت فولاد و آهن را در بازار بررسی کرد. زیرا قیمت این مفتول ها به فولاد که متریال اصلی برای ساخت آن هاست بستگی دارد.

کشور سازنده و برند سازنده ی این محصولات نیز دو معیار تعیین کننده ی قیمت این محصولات هستند.

متریال به کار رفته برای ساخت مفتول فنری نیز یکی از فاکتورهای مهم قیمت گذاری این محصولات است.

خرید مفتول فنر

اگر شما نیز قصد خرید مفتول های فنری را دارید توصیه می کنیم. از افرادی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند مشورت بگیرید. زیرا این افراد با تجربه ای که دارند می توانند بهترین گزینه برای خرید را به شما پیشنهاد دهند.

نکته ی دیگری که در مورد خرید مفتول فنری باید مد نظر قرار دهید خرید از مجموعه های معتبر تولید کننده ی این محصولات است.

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع فنر با مجموعه تک فنر  تماس بگیرید.

هر گونه سؤال در مورد فرآیندها و مواد تولید فنر دارید . می توانید از مشاورین ما بپرسید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی تک فنر با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره های تماس : 

۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱

۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

توجه : ” ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر “

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

فروش عمده انواع فنر در تهران در گروه صنعتی تک فنر

تولید عمده فنر شاخکی ، فنر استیل ، مفتول فنر ، بهترین فنرسازی تهران ، فنر فشاری خودرو ، فروش کمک فنر ، سازنده فنر ، کاربرد فنر ، فنرکششی قلابدار. فنر تسمه ای و حلزونی. فنر فشاری ، فروش فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد. فنر صنعتی. فنر شاخکی ، مرکز خرید فنر در تهران ، کاربرد فنر ، Spring application ، tentacle spring ، ساخت فنر های فشاری در تهران ، تولید کننده انواع محصولات فنری ، تولید عمده واشر کلینگریت .

تولید و ساخت فنر ، تولید فنر با کیفیت ، سازنده فنر ، تولید کننده فنر ، تولیدی فنر ، ساخت فنر. گروه تولیدی تک فنر. تولید فنر. فنر ، فنر سیم جمع کن ، تولید فنر حلزونی با کیفیت بالا  ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای . فنر حلزونی ، فنر استند سیگار . فنر فرمدار ، فنر فشاری، فنر کششی. فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، فروش انواع فنر. فولاد فنر ، فروش واشر به صورت عمده در تهران .تولید عمده فنر فرمدار در گروه صنعتی تک فنر در تهران ،  مفتول فنری ، فنرفشاری ، Compression Spring ، ورق فنر ، فولاد فنر ، تولید فنر با کیفیت در تهران ، سازنده فنر کششی ، تولید عمده فنر فرمینگ در تهران ، تولید کننده فنر های مفتولی  .

تولید عمده انواع واشر در تهران ، واشر فلزی و غیر فلزی ، واشر نسوز ( REFRACTORY WASHER) ، تولید کننده عمده فنر در تهران ، فنرسازی عمده در تهران ، تولید کننده انواع فنر در تهران ، ساخت فنر سفارشی ، فنر تسمه ای جا زغالی  .

سیم مفتول فنری

واشر ptf ، واشر سیلیکونی ، واشر لاستیکی ، تولید عمده واشر سیلیکونی و لاستیکی ، تولید فنر با کیفیت در تهران .

تولید فنر خودرو ، فروش فنر خودرو ، قیمت فنر خودرو ، فنر لول خودرو ، کمک فنر خودرو ، فنر هیدرولیک ، فنر تخت ، فنر مارپیچی خودرو ، تولید کننده فنر صنعتی. فنر سازی در تهران. فنر پنوماتیک ، فنر پیچشی خودرو ، فنر شمشی خودرو ، فروش عمده فنر فشاری ، فروش قطعات فلزی ، تولید واشر سیلیکونی در تهران تک فنر مرکز تولید فنر با کیفیت در تهران  .

خرید فنر ، معرفی فنر ، خرید فنر درتهران، فروش فولاد فنر در تهران ، فولاد فنر  ( Spring steel) ، فنر میکرو (میکروفنرها) .تولید فنر سفارشی. فنر اکستنشن. فنر ساعت شنی ، تولید عمده فنر فشاری ، تولید فنر فشاری استاندارد ، تولید کننده انواع محصولات فنری ، تولید عمده فنر فرمدار در تهران ، سازنده فنر کششی .

سازنده فنر تسمه ای در تهران ، قیمت فنر تسمه ای ، تولید فنر حلزونی با کیفیت بالا  ، تولید فنر تسمه ای ، قیمت فنر کششی ، مرکز تولید فنر فشاری ، فنر کششی ، فنر پیچشی ، فنر حلزونی

سیم مفتول فنری

فنر در صنایع نظامی ، فنربندی خودرو ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی.فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری،  فنر دوقلو . واشر فلزی ، واشر استیل ، واشر غیر فلزی ، واشر سیلیک. فنر سازی ، فنر تسمه ای ، ساخت عمده فنر در تهران ، کارگاه ساخت فنر در تهران . 

تولیدی فنرسازی در تهران  ، علم فنرسازی ، تولید فنر در تهران ، فنر صنعتی ، خرید فنر ، ساخت فنر فشاری،  مفتول فنر.

فرآیند تولید فنر در تهران ، تولید کننده انواع فنر . تولید کننده فنر در تهران ،فروش عمده فنر ، فنر کششی قلاب دار .

فنرسازی در تهران. فنر تهران تولید فنر کششی ، تولیدی فنر ساخت فنر ، فروش فنر فنر فرم دار فروش فنر استند سیگار ، فرآیند تولید فنر ، خرید فنر عمده ، طراحی و ساخت فنر پیچشی. فروش فنر کششی در تهران ، تولید عمده فنر فشار قوی صنعتی ، ساخت فنر های فشاری در تهران ، تولید عمده فنر پیچشی در تهران ،ساخت انواع فنر ، تولید عمده فنر پیچیشی ، فنر پیچشی با کیفیت ، تولید عمده فنر شاخکی ، تولید کننده انواع فنر در تهران ، تولید عمده فنر فرمینگ در تهران .

سیم مفتول فنری

انواع فنر ، مرکز تولید فنر ، تولید کننده انواع فنرهای فولادی ، استیل و تسمه ای ، با دستگاه تمام اتوماتیک و CNC ، سازنده انواع واشر ، ساخت فنر فولادی ، تولیدی فنر ، تولیدی فنر در تهران . تولیدی فنرهای فولادی ، فنرهای فولادی .

سازنده  واشر در تهران ، تولیدی انواع واشر . فنرهای پیچشی ، فنرهای کششی ، فنر های فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر کاسه نمد . تولید فنر آب پاش. فنرسازی خرید تسمه استیل. تسمه فنری ، تسمه فلزی فنری ، فروش فنر فشاری ، تولید عمده فنر صنعتی در تهران . فنر صنعتی ، ساخت فنر. فنر سوپاپ ، فنر تسمه ای کابل و شیلنگ جمع کن صنعتی ،فروش فنر کششی در تهران ، تولید عمده فنر فرمدار ، فنر استیل  .

تولید فنر با کیفیت در تهران ، فنرسازی تهران. تولید و فروش فنر تسمه ای در تهران ، تولید فنر با کیفیت در تهران .

فنرفشاری ، Compression Spring ، تولید فنر فشاری استاندارد .تک فنر تولید کننده قطعات فلزی در تهران .

سیم مفتول فنری

تولید فنر فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنرسازی ، انواع فنرهای ، انواع فنر صنعتی  ، فولاد فنر ، فنر شاخکی ، ساخت فنر حلزونی. فروش فنر شاخکدار. تولید کننده فنر در تهران ، فروش فنر فشاری در تهران ، فروش انواع فنر کششی ، فروش عمده فنر فشاری. تولید عمده فنر، تک فنر مرکز تولید فنر با کیفیت در تهران .

ساخت فنر سفارشی ، تسمه های فرم دار ،واشر صنعتی. فروش تسمه فرمدار ، فنر حلزونی ، فروش فنر حلزونی ، تسمه فنر ، تولید و فروش فنر های فشاری ، واشر غیر فلزی . واشر سیلکونی ، واشر سیلیکونی ، واشر کلینگریت ، فنر فشاری خودرو ، واشر نسوز ، تولید فنر در تهران ، فنر شاخکی ، tentacle spring ، فنر اچ سی کراس .

فروش تسمه استیل ، فولاد فنر در تهران ، فنر ، تولید فنر ، تولید عمده فنر در تهران ، تولید فنر کششی ، فروش فولاد فنری ، فروش فولاد خام ، ساخت فنر ، تولید فنر ، فروش فنر پیچشی ،مفتول فنری ، تولید فنر با کیفیت ، ساخت فنر خودرویی ، ساخت انواع فنر .

فنر خطی ، فنر کویل ، فنر فشاری ، فنر کششی ، فنر پیچشی ، فنرکششی قلابدار ، تولید عمده فنر پیچشی در تهران . تک فنر بزرگترین کارگاه فنرسازی در تهران ، روش ساخت فنر ، تولید کننده انواع محصولات فنری .

تولید فنر سفارشی ، فنر اکستنشن . فنر ساعت شنی ، ساخت فنر صنعتی در تهران .

فنر شاخکی ، tentacle spring ، فنر اچ سی کراس ، ورق فنر ، فولاد فنر ، تولید فنر با کیفیت در تهران .

سیم مفتول فنری

ساخت فنر سفارشی ، فنرسازی در ایران ، دستگاه فنرسازی فروش فنرهای کششی فنر پیچشی ، فنربندی خودرو ، تولید کننده فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، ساخت فنر در تهران. تولید فنر شاخکی در تهران ، فنر شاخکدار ، فرآیند تولید فنر ، آشنایی با انواع فنرهای مختلف.  فروش فنرهای صنعتی در تهران.فروش فنر فشاری مخروطی در تهران ، فروش فولاد فنر در تهران ، فولاد فنر  ( Spring steel).

واشر لاستیکی ، تولید فنر مارپیچی و فنر لول ، کارگاه ساخت فنر در تهران. فروش قطعات فلزی ، تولید عمده فنر فرمدار.تولید عمده فنر فشاری ، مفتول فنری ، فنرفشاری. tentacle spring ، Compression Spring  ، فنر فشار قوی ، تولید فنر فشاری استاندارد فنر ویبراتور ، تولید و فروش انواع فنر ، تولید واشر سیلیکونی در تهران ، تولید عمده واشر سیلیکونی و لاستیکی . تولید کننده عمده فنر در تهران ، فنرسازی عمده در تهران .

واشر ptf ، واشر سیلیکونی ، مرکز تولید فنر ، واشر لاستیکی. تولید عمده فنر پیچشی در تهران ، سازنده فنر کششی ، ساخت انواع فنر ، تولید عمده فنر پیچیشی ، فنر پیچشی با کیفیت .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *