تسمه فرم دار

تولیدی فنر | تولید فنر | فنر | فنرسازی

تولیدی فنر، تولید فنر، فنر، فنرسازی، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار ، فنر فرمدار ، فنر فشاری ، فنر کششی ، تسمه استیل ،فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی، فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری ،  فنر دوقلو .

درباره تک فنر

تولیدی فنر تک فنر با بیش از سه دهه در زمینه طراحی و تولید فنرهای صنعتی فولادی در انواع مختلف کششی،فشاری، حلزونی و.. با مقیاس های مختلف از مفتول به قطر۲/۰ میلی متر تا ۷ میلی متر فعالیت خود را آغاز کرد. و درگذشت چند سال از فعالیت خود توانست با ارائه کیفیت در حد استاندارد همکاری خود را با گروه های خودرو سازی و قطعه ساز خودرو آغاز کند.

در حال حاضر فنرسازی تک فنر  در راستای ارتفاع کیفیت محصولات و خدمات تلاش می کند. با در اختیار داشتن انواع ماشین آلات CNC و سیستم های کنترلی دقیق تولیدات خود را به شرح ذیل اعلام می نماید:
فنر حلزونی

فنر سیم جمع کن

فنر استند سیگار

فنرهای فرم دار
فنرهای پیچشی
فنرهای کششی
فنرهای فشاری

فنر شاخکی

فنر تسمه ای

و …

دسته ‌بندی فنرها

فنرها گونه‌های مختلفی دارند، که انواع پرکاربرد آن در صنعت به قرار زیر است.

فنر مارپیچ

فنر مارپیچ مفتولی فولادی است که به صورت حلقه‌ای پیچانده شده است. فنر مارپیچ برای مقاومت در برابر بارهای کششی، فشاری یا پیچشی ساخته می‌شود. سختی یک فنر مارپیچ به قرار زیر است.
قطر مفتول فنر
تعداد حلقه‌های فنر
شعاع میانگین فنر
مدول برشی

فنر مارپیچ نرم‌تر از فنر تخت است، یعنی دارای سختی کمتری می‌باشد.

این گونه فنرها کاربرد فراوانی در سیستم‌های تعلیق خودرو دارا می‌باشند. فنرهای مارپیچ به کار رفته در سیستم تعلیق بیشتر به صورت عمودی نصب می‌شوند. و بنابراین به فضایی مناسب نیاز دارند.

اصطکاک در این گونه فنرها ناچیز و تنها در محل تماس فنر با بدنه مطرح است. تنش اصلی ایجاد شده در این گونه فنرها تنش برشی است. اگر چه کمی‌هم در اثر خمش دچار تنش می‌گردند.
فنرهای مارپیچ بهترین خاصیت را برای جذب انرژی ناشی از حرکات ارتعاشی خودرو دارا می‌باشند. و از این نظر بهترین کارایی را دارند.

فنرهای مارپیچ اجازه انحراف های بزرگتری را نسبت به فنرهای تخت می‌دهند. و بنابراین آسایش و نرمی‌بیشتری را نسبت به فنرهای تخت برای سرنشین خودرو فراهم می‌آورند.

امروزه در سیستم تعلیق جلو و پشت سواری‌ها فنر مارپیچ بکار می‌رود. و دیگر از فنرهای تخت استفاده نمی‌شود.

تولیدی فنر تک فنر

فنرهای پیچشی

در فنرهای پیچشی تغییر شکل زاویه‌ای سبب ایجاد گشتاور پیچشی است. رابطه نیرو و جابجایی در فنرهای پیچشی به قرار زیر است.

میله پیچشی

یکی از زیربخش‌های مهم سیستم تعلیق میله‌های پایدارنده است. که برای افزایش پایداری به کار می‌رود. نمونه‌ای از میله‌های پایدارنده، میله‌ای است که میل موج گیر میله پادغلت نامیده می‌شود. میل موج گیر میله‌ای فلزی است که به دو بازوی کنترلی چرخ‌های درونی و بیرونی متصل می‌شود. هنگام افت و خیز یکی از چرخ‌ها، میل موج‌گیر حرکت را به چرخ دیگر انتقال می‌دهد.

میل موج گیر یک تراز  بالا در هنگام رانندگی ایجاد می‌کند. و سبب کاهش حرکات لرزشی در هنگام چرخش خودرو است . با توجه به پارامترهای طراحی میل موج‌گیر می‌توان تا ۱۵ درصد در برابر حرکت غلتشی خودرو در هنگام چرخش ایستادگی کرد. میله پادغلت در واقع نوعی فنر پیچشی است. با این تفاوت که در سیستم‌های یکپارچه نصب شده. و تنها در برابر غلتش نسبی محور و شاسی واکنش نشان می‌دهد.

فنر تخت

فنر تحت در هر دو سیستم تعلیق جلو و پشت به کار می‌رود. این فنرها به صورت کناری نیز به کار می‌روند. و با این طرح وسط فنر به اسکلت متصل شده. و هر یک از دو انتهای آن یک چرخ را نگهداری می‌کند. طرز عمل این فنرها مانند تمام فنرهای تخت است.

موقعی که چرخ با یک برآمدگی برخورد می‌کند فنر به بالا خم می‌شود. ضربه را مستهلک می‌نماید. و برعکس هنگامی‌که چرخ در یک گودی می‌افتد به طرف پایین خم می‌شود. بدین ترتیب فنر تخت در وسایل نقلیه مانند فنر مارپیچی عمل می‌کند. فنرها معمولا به طور مکانیکی با وسائلی از قبیل بالشتک و بوش لاستیکی از بدنه عایق‌بندی شده‌اند. این عمل از انتقال لرزشها به اسکلت و بدنه جلوگیری می‌کند.
در حالت معمول این فنرها بصورت چند لایه می‌باشند. که بزرگترین فنر را شاه‌فنر می‌گویند. و لایه‌های دیگر فنر نسبت به شاه فنر کوچکتر می‌باشند. و به کمک میله‌ای در وسط به یکدیگر متصل شده‌اند. و به وسیله گیره‌های مخصوصی از لغزیدن آنها در جهات مختلف جلوگیری می‌شود.

در فنرهای شمشی شاه فنر به کمک میله یا بوش در یک طرف به قاب وصل می‌شود. و از طرف دیگر به کمک میله U شکل که گوشواره نامیده می‌شود به رام خودرو متصل می‌گردد.

این گوشواره تغییر طول فنر را در اثر نوسان آن فراهم می‌سازد. همچنین بوش به کار رفته در این فنرها برنجی می‌باشد. که به کمک گریس از سایش آن جلوگیری می‌شود. البته در خودروهای سبک از لاستیک هم استفاده می‌شود.
لایه‌های دیگر فنر تخت نسبت به شاه‌فنر انحنای بیشتری دارند. و برای بستن آنها پیش‌بار فشار اولیه به کار می‌رود. این فشار اولیه سبب میرایش ضربات و لرزش‌های فنر می‌گردد. این ویژگی یکی از برتری‌های فنر تخت است.

فنرسازی تک فنر ، تولیدی فنر تک فنر ، تولید فنر تک فنر

رای سهولت نگهداری فنرها آنها را در تکیه گاههای لاستیکی مفصل می‌کنند. این مفصل‌ها معمولا از دو بوش تشکیل شده‌اند. که میان آنها لاستیک ریخته شده است.

لاستیک به بوش درونی توان گردش و خاصیت لرزه گیری را می‌دهد. برای سادگی لغزش لایه‌های فنر روی یکدیگر و نیز افزایش ویژگی‌ لرزه‌گیری آنها میان لایه‌ها قشری از روغن گرانیتی قرار می‌دهند. نیز این غشا از زنگ زدگی فنر جلوگیری می‌نماید.

می‌توان بجای روغن از ورقه‌های مخصوص پلاستیکی استفاده کرد. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و گرد و غبار به فنر،‌ آن را در پوششی از لاستیک قرار می‌دهند. شکل زیر یک فنر تخت و قطعات متصل به آن را نشان می‌دهد.
فنرهای تخت به صورت طولی در قسمت جلو توسط پیش و بوش و برنجی و لاستیکی به شاسی متصل می‌شود. و در اتصال ناحیه عقب از یک محور گردان گوشواره‌ فنری استفاده می‌گردد. با قرار دادن شیکل در سیستم تعلیق پشت می‌توان کم فرمانی خودرو را افزایش داد.

فنرهای پیچشی و مارپیچ تقریباً فاقد اصطکاک می‌باشند. و به همین دلیل مزیت عمده‌ای نسبت به فنرهای تسمه‌ای دارند. در نتیجه تمایل به استفاده از فنرهای پیچشی و مارپیچ افزایش یافته است.
دلیل دیگری که استفاده از فنر پیچشی و مارپیچ را افزون کرده، وزن بیشتر فنرهای تسمه‌ای می‌باشد.

دسته‌بندی فنرهای تخت

فنرهای تخت که به بازار عرضه می‌شوند دو نوع می‌باشد :
ذوزنقه‌ای
در اینگونه فنر پهنای لایه‌ها در تمام طول آن یکسان است، که از نظر ساخت ارزان بوده ولی مواد بیشتری مصرف می‌شود.

سهمی
در اینگونه فنر پهنای لایه‌ها در وسط بیشتر از دو طرف هر لایه است، که از نظر ساخت گران بوده ولی مواد کمتری مصرف می‌شود. بنابراین وزن کمتری دارد و جای کمتری را اشغال می‌کند. این گونه فنرها به شکلهای مختلفی در خودرو استفاده می‌شوند .

برای سفارش انواع فنر ، قطعات فلزی، تسمه فنری، فنر دوقلو  از طرق زیر با  گروه صنعتی تک فنر  در تماس باشید.

۰۹۱۲۶۱۵۱۱۸۱

۰۲۱۳۳۹۲۰۳۷۸

فکس: ۰۲۱۳۳۹۱۳۰۷۷

ایمیل : mohammadi.takfanar@gmail.com

ارتباط از طریق واتس اپ

گروه تولیدی تک فنر ، تولید فنر ، فنر ، فنر سیم جمع کن ، فنر سیم جمع کن جاروبرقی ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنر استند سیگار ، فنر فرمدار ، فنر فشاری ، فنر کششی ، تسمه استیل ،فنر تسمه حلزونی ، فنر پیچشی ، فنر کاسه نمد ، تولید قطعات فلزی ، تولیدی فنر ، قطعات فلزی ، قطعات فرمدار تسمه ای، فنر شاخکی، فنر تسمه حلزونی، فروش تسمه فنر ، ساخت فنر فشاری ،  فنر دوقلو .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *